Stowarzyszenie Wspierania Młodzieży "CZ-ART";

START THE CHANGE
Dołącz do tych, którzy zmieniają świat na lepsze
Don't panic! Świat jest lepszy niż Ci się wydaje.
26 października rusza międzynarodowy projekt Factfulness.
Kurs online dla osób pracujących z młodzieżą
Kurs jest już dostępny!
Czarty - fotocast
Czarty w obiektywie Jarosława Respondka

Zaczynamy projekt “Cult Net”

19 May 2017, przez:

Celem projektu Cult Net jest zwiększenie kompetencji osób pracujących z młodzieżą, a tym samym jakości projektów, które realizują z młodymi ludźmi. Aby zwiększyć terytorialny zasięg naszego działania zdecydowaliśmy się na stworzenie Masowego Otwartego Kursu On-line (z angielskiego MOOC).

Czym jest MOOC?

Jest to darmowy kurs internetowy. Materiał prezentowany jest głównie w formie nagrań video, tekstów oraz zadań do wykonania. Dostępne są także interaktywne fora, które umożliwiają stworzenie zwartej społeczności jego uczestników. Masowe otwarte kursy online pojawiły się w 2012 roku i zrewolucjonizowały podejście do nauczania na odległość. Ponieważ większość kursów dostępna jest w języku angielskim zdecydowaliśmy, że nasz kurs będzie dostępny także w języku polskim, włoskim i francuskim.

Pracujemy nad tym, aby kurs był praktyczny, ale także inspirujący, dla tego każdy moduł zawiera wypowiedzi osób na co dzień zajmujących się pracą z młodzieżą zarejestrowane w Polsce, we Włoszech oraz w Burkina Faso oraz teksty i zadania, które pozwalają usystematyzować wiedzę z zakresu pracy z młodzieżą. Dzięki temu uczestnicy na bieżąco mogą konfrontować teorię i praktykę pracy z młodzieżą. Kurs będzie dostępny w języku angielskim, polskim, włoskim oraz francuskim. Szacujemy, że osoba poświęcająca 2-3 godziny tygodniowo będzie mogła ukończyć kurs w cztery tygodnie. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat, który potwierdzi zdobyte umiejętności, a także będą mogli pobrać cały materiał zawarty w kursie w zwartej formie pliku pdf. Wersja testowa MOOCa dostępna będzie dla wybranych osób w lutym 2018 roku na stronie www.cult-net.eu. Jeśli chcesz zostać beta-testerem kursu, skontaktuj się z nami. Kurs zostanie uruchomiony dla wszystkich latem 2018 roku.

Wybrani uczestnicy kursu zostaną zaproszeni przez nas do przełożenia zdobytej wiedzy na konkretne działanie i przygotowanie inicjatyw kulturalnych dla swoich społeczności lokalnych lub wzięcia udziału w wizycie studyjnej w jednej z naszych zagranicznych organizacji partnerskich.

Projekt CultNet to działanie realizowane przez cztery organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie CZ-ART w Polsce, Stowarzyszenie AICCRE oraz Glocal Factory we Włoszech oraz Stowarzyszenie Siraba w Burkina Faso. Projekt “CultNet: building capacities and Exchange among Youth workers on culture for inclusion” (2016-1762/001-001) jest współfinansowany z środków europejskiego programu Erasmus+.

loga partnerów
Stowarzyszenie Wspierania Działań Młodzieży CZ-ART
ul. Andersa 15H
42-200 Częstochowa / POLSKA
czart@czart.org / http://czart.org
NIP 949-21-45-802
REGON 241600070
KRS 0000356506

Millennium Bank
IBAN PL21 1160 2202 0000 0001 6547 3405
SWIFT BIGBPLPW