Stowarzyszenie Wspierania Młodzieży "CZ-ART";

Do you know more than a chimp?
Learn more about Factfulness youth exchange.
START THE CHANGE
Dołącz do tych, którzy zmieniają świat na lepsze
Kurs online dla osób pracujących z młodzieżą
Kurs jest już dostępny!
Czarty - fotocast
Czarty w obiektywie Jarosława Respondka

Zaczynamy projekt „Cult Net”

19 maja 2017, przez:

Celem projektu Cult Net jest zwiększenie kompetencji osób pracujących z młodzieżą, a tym samym jakości projektów, które realizują z młodymi ludźmi. Aby zwiększyć terytorialny zasięg naszego działania zdecydowaliśmy się na stworzenie Masowego Otwartego Kursu On-line (z angielskiego MOOC).

Czym jest MOOC?

Jest to darmowy kurs internetowy. Materiał prezentowany jest głównie w formie nagrań video, tekstów oraz zadań do wykonania. Dostępne są także interaktywne fora, które umożliwiają stworzenie zwartej społeczności jego uczestników. Masowe otwarte kursy online pojawiły się w 2012 roku i zrewolucjonizowały podejście do nauczania na odległość. Ponieważ większość kursów dostępna jest w języku angielskim zdecydowaliśmy, że nasz kurs będzie dostępny także w języku polskim, włoskim i francuskim.

Pracujemy nad tym, aby kurs był praktyczny, ale także inspirujący, dla tego każdy moduł zawiera wypowiedzi osób na co dzień zajmujących się pracą z młodzieżą zarejestrowane w Polsce, we Włoszech oraz w Burkina Faso oraz teksty i zadania, które pozwalają usystematyzować wiedzę z zakresu pracy z młodzieżą. Dzięki temu uczestnicy na bieżąco mogą konfrontować teorię i praktykę pracy z młodzieżą. Kurs będzie dostępny w języku angielskim, polskim, włoskim oraz francuskim. Szacujemy, że osoba poświęcająca 2-3 godziny tygodniowo będzie mogła ukończyć kurs w cztery tygodnie. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat, który potwierdzi zdobyte umiejętności, a także będą mogli pobrać cały materiał zawarty w kursie w zwartej formie pliku pdf. Wersja testowa MOOCa dostępna będzie dla wybranych osób w lutym 2018 roku na stronie www.cult-net.eu. Jeśli chcesz zostać beta-testerem kursu, skontaktuj się z nami. Kurs zostanie uruchomiony dla wszystkich latem 2018 roku.

Wybrani uczestnicy kursu zostaną zaproszeni przez nas do przełożenia zdobytej wiedzy na konkretne działanie i przygotowanie inicjatyw kulturalnych dla swoich społeczności lokalnych lub wzięcia udziału w wizycie studyjnej w jednej z naszych zagranicznych organizacji partnerskich.

Projekt CultNet to działanie realizowane przez cztery organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie CZ-ART w Polsce, Stowarzyszenie AICCRE oraz Glocal Factory we Włoszech oraz Stowarzyszenie Siraba w Burkina Faso. Projekt “CultNet: building capacities and Exchange among Youth workers on culture for inclusion” (2016-1762/001-001) jest współfinansowany z środków europejskiego programu Erasmus+.

loga partnerów
Stowarzyszenie Wspierania Działań Młodzieży CZ-ART
ul. Andersa 15H
42-200 Częstochowa / POLSKA
czart@czart.org / http://czart.org
NIP 949-21-45-802
REGON 241600070
KRS 0000356506

Millennium Bank
IBAN PL21 1160 2202 0000 0001 6547 3405
SWIFT BIGBPLPW