Kurs jest już dostępny!
Czarty - fotocast
Czarty w obiektywie Jarosława Respondka

Face to Face

Ogólnopolski Turniej Tańca Hip Hop & Breaking  FACE TO FACE 2 odbył się 16 marca 2013 roku w Klubie Muzycznym Stacherczak. Jego inicjatorami i organizatorami byli Tomasz Skalski i Sławomir Wilk, a Stowarzyszenie Czart pełniło rolę organizacji wspierającej.

Na turnieju zarejestrowanych zostało 147 zawodników, którzy wystartowali w 3 kategoriach: Breaking, Hip Hop Dance oraz House. Reprezentowane były m. in: Częstochowa, Bielsko Biała, Radomsko, Będzin, Kraków, Opole, Katowice, Mysłowice, Gliwice, Nysa, Warszawa, Kielce, Rzeszów, Wrocław, Tarnów oraz mniejsze miejscowości. W kategorii Hip Hop Dance wystartowało 68 uczestników, w kategorii Breaking 67 uczestników, a w ostatniej kategorii House o podium walczyło 12 uczestników. W dwóch głównych kategoriach nagrodziliśmy sześcioro tancerzy, którzy zajęli pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce. Zwycięzcy otrzymali 500 zł oraz upominki rzeczowe, pozostałe miejsca nagrodzone zostały bonami upominkowymi. W kategorii House ze względu na mniejszą ilość startujących, nagrodziliśmy tylko jednego tancerza. 10 uczestników otrzymało nagrody w konkursach przeprowadzonych w czasie zawodów.

Zawody rozgrywane były w formie pojedynków, tzw. battle. Decyzją sędziów, jedna osoba z pary odpadała. W ten sposób wyłonieni zostali zwycięzcy. Turniej rozpoczął się o godz. 15:00, a zakończył niedługo przed 23:00.  W tym czasie Klub Stacherczak odwiedziło ponad 200 widzów, a także przedstawicie prasy, radia oraz lokalnej telewizji.Po imprezie zebraliśmy cale mnóstwo pozytywnych opinii od tancerzy, sędziów, publiczności dotyczące zarówno klimatu jaki panował tego dnia w Klubie Stacherczak jak i samej organizacji imprezy. Po wydarzeniu w okolicznych mediach ukazało się kilka relacji z „Face to Face 2”, które mogliśmy obejrzeć m.in. w Gazecie Wyborczej, Telewizji Orion oraz usłyszeć w Radiu RMF Maxxx. Na stronie www.break.pl zamieszczone zostało krótkie podsumowanie turnieju.

Jury w składzie: Anna Maria Jujka, Jarosław Siwek, Bartosz Żmuda, Rafał Pilawka, Dariusz Kryla, przyznało nagrody w trzech kategoriach:

Wyróżnienie w kategorii HOUSE CONTEST: Szymon Spychalski, Częstochowa

Ogólnopolski Turniej Hip Hop & Breakdance FACE TO FACE 2 został dofinansowany ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy w wysokości 5000 zł, co stanowiło 26% procent budżetu imprezy.