Take the Initiative – Stowarzyszenie Wspierania Młodzieży CZ-ART

Diable en soc d'aquest ball, diable en soc i en seré, més m'estimo ser diable que aprenent de botifler!

Wpis Take the Initiative

logo TTI

Projekt Take the Initiative przygotowaliśmy wspólnie z rówieśnikami z Niemczech, Turcji oraz Hiszpanii, aby wspólnie podjąć temat poszukiwania drogi do kariery młodych ludzi, porozmawiać o przeszkodach, które stoją na naszej drodze, a także aby wspólnie poszukać (i być może kiedyś zrealizować) świeżych pomysłów na biznes.

Jaki był cel wymiany?

Główną myślą projektu było zwiększenie przedsiębiorczości młodych ludzi oraz ich zaangażowanie do uczestnictwa w życiu społecznym i gospodarczym.

Kiedy i gdzie?

Wymiana odbyła się w dniach 17.08.2015 do 27.08.2015 na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Kim jesteśmy?

W projekcie wzięło udział 40 uczestników z Hiszpanii, Niemiec, Turcji i Polski. Większość z nas wciąż się uczy. Są wśród nas także absolwenci. Wszyscy prędzej czy później będziemy musieli zmierzyć się z poszukiwaniem swojego miejsca na rynku pracy, jako pracownicy, a także jako pracodawcy. Aby lepiej się to tego lepiej przygotować, postanowiliśmy połączyć siły z kolegami z zagranicy.

Działania w skrócie:

  • Wzięliśmy udział w warsztatach, wykładach oraz zajęciach praktycznych.
  • Słuchaliśmy specjalistów i przedsiębiorców, którzy dali nam kilka cennych wskazówek.
  • Nauczyliśmy się rozmawiać na tematy związane z przedsiębiorczością w języku angielskim.
  • Zrozumieliśmy podstawowe pojęcia, które młody przedsiębiorca znać powinien.

group_taketheinitiative

 

Oto relacja przygotowana przez grupę Polską

DSC_0288W sierpniu zakończyła się z powodzeniem wymiana młodzieżowaTake the Initiative – Podejmij inicjatywę” stworzona w ramach programu Erasmus +.

Projekt nie odbyłby się bez zaangażowania pozostałych 3 organizacji partnerskich: norweskiej, tureckiej i hiszpańskiej.

 

Program wymiany był urozmaicony, pełen interesujących zajęć, aby każdy z uczestników znalazł coś wyjątkowego dla własnego rozwoju.11873496_10203954916308260_7679441179127237812_n

Wszyscy bardzo dobrze wspominają warsztaty graficzne, które przeprowadziła Natalia, której kreatywność przejawia się nie tylko w jej twórczości, ale też we własnym przedsiębiorstwie, o czym także nam opowiedziała.

 

Pracowaliśmy głównie w terenie, blisko natury. Grupa miała okazję zobaczyć jurajskie krajobrazy podczas niecodziennego motywacyjnego spaceru oraz poznać Kraków, a także poznać opinię jego mieszkańców podczas ankiety przeprowadzonej na ulicach stolicy Małopolski.

DSC_0692Głównym punktem projektu były zajęcia poruszające nasz stosunek do przedsiębiorczości. Wzięliśmy udział w warsztatach na temat innowacji w działaniu pod okiem coachów, którzy przeprowadzili nas przez etap szukania pomysłów i wewnętrznego potencjału, abyśmy mogli znaleźć dla nich potencjalne zastosowanie w biznesie.

Wydarzeniem wieńczącym nasze działania był Otwarty Dzień Przedsiębiorczości zorganizowany w Częstochowie, podczas którego pokazaliśmy rezultaty naszych wspólnych zajęć i bawiliśmy się z mieszkańcami (młodszymi i starszymi) w gry planszowe i logiczne łamigłówki.

SAM_0352Dowiedzieliśmy się dużo o naszych możliwościach, a także zyskaliśmy wiele nowych umiejętności. Na warsztatach poznaliśmy cenne wskazówki, jak tworzyć CV, zostać przywódcą, uczynić biznes bardziej zrównoważony i wiele innych. Wielu z nas odniosło swoje małe osobiste sukcesy w rozwoju pewności siebie, organizacji pracy, komunikacji z innymi.

DSC_0876To spotkanie pod każdym względem stawiało poprzeczki wysoko. Było nie lada wyzwaniem zagłębić się w tak nieważką tematykę jak ekonomia czy samozatrudnienie w sposób lekki i obrazowy, a jednak udało nam się to zrobić w sposób ciekawy, a nawet lekką dozą humoru.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z liczebności i różnorodności grupy- aspektu pozornie problematycznego, a jednak otwierającego drogę dla wielu kreatywnych działań.

 

Kontakt

Stowarzyszenie Wspierania Działań Młodzieży CZ-ART
ul. Poselska 28, 42-200 Częstochowa, Polska

info: [email protected]

NIP 949-21-45-802 KRS 0000356506
REGON 241600070

Millennium Bank
IBAN PL21 1160 2202 0000 0001 6547 3405
SWIFT BIGBPLPW