O projekcie – Stowarzyszenie Wspierania Młodzieży CZ-ART

Diable en soc d'aquest ball, diable en soc i en seré, més m'estimo ser diable que aprenent de botifler!

Wpis O projekcie

SPACE4US Projekt edukacyjny na rzecz wzmocnienia pozycji młodych kobiet i dziewcząt.

Projekt współfinansowany z środków Unii Europejskiej –  Erasmus+.

O PROJEKCIE

SPACE4US ma na celu promowanie i wspieranie autonomii, rozwoju osobistego i integracji społecznej dorastających dziewcząt znajdujących się w trudnych sytuacjach. Działania zorganizowane w tym celu obejmują fazę wsłuchiwania się w ich historie i doświadczenia z codziennego życia, szkolenie pracowników młodzieżowych oraz opracowanie i testowanie modelu uczenia się (cyfrowego i empirycznego) specjalnie dostosowanego do ich zainteresowań i potrzeb.

 

DZIAŁANIA

70 dziewcząt z 7 różnych krajów zostanie zaproszonych do udziału w działaniach projektu, tworząc 10 grup narodowych, które będą się spotykać przez okres półtora roku, począwszy od sierpnia 2022 r.

Najpierw wezmą udział w rozmowach i grupach fokusowych prowadzonych przez edukatorów i trenerów z poszczególnych organizacji partnerskich. Następnie będą uczestniczyć w głównych działaniach projektu: praktycznych działaniach edukacyjnych, które mają na celu wspieranie ich integracji społecznej i dobrego samopoczucia, pod względem psychologicznym, jak i doskonalenia ich umiejętności cyfrowych i praktycznych. Na koniec zostaną zaproszone do interakcji na platformie projektowej – wirtualnym, międzynarodowym i bezpiecznym środowisku, w którym będą mogły się spotykać z rówieśnikami, wymieniać doświadczeniami i szukać wzajemnych porad.

Partnerzy: 9 organizacji z 7 krajów

Glocal Factory – Włochy

L’Albero – Włochy

NOESSO – Hiszpania

GEINNOVA – Hiszpania

MANO Europa – Litwa

Iscte-IUL – Portugalia

Synthesis – Cypr

CZ-ART – Polska

Breza – Chorwacja

 

 

Kontakt

Stowarzyszenie Wspierania Działań Młodzieży CZ-ART
ul. Poselska 28, 42-200 Częstochowa, Polska

info: [email protected]

NIP 949-21-45-802 KRS 0000356506
REGON 241600070

Millennium Bank
IBAN PL21 1160 2202 0000 0001 6547 3405
SWIFT BIGBPLPW