Mobilności – Stowarzyszenie Wspierania Młodzieży CZ-ART

Diable en soc d'aquest ball, diable en soc i en seré, més m'estimo ser diable que aprenent de botifler!

Wpis Mobilności

KICK OFF MEETING
Sevilla, marzec 2019

W marcu 2019 roku zespół koordynacyjny projektu 'Sustainable Youth Work’ spotkał się w Sewilli, aby rozpisa szczegółowy plan działań na kolejne dwa lata. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że projekt przedłuży się o 12 miesięcy i nasz plan będzie trzeba trzykrotnie zmieniać.

 

 

 

 

WIZYTA STUDYJNA W POLSCE
Częstochowa, wrzesień 2019

We wrześniu gościliśmy trzech przedstawicieli naszych organizacji partnerskich, którym pokazaliśmy jak nasze stowarzyszenie oraz inne instytucje z Częstochowy pracują z młodzieżą. Alessio, Favour oraz Phyllis spędzili siedem niezwykle aktywnych dni przyglądając się pracy lokalnych NGO i rozmawiając z aktywistami z czterech obszarów: młodzieży, kultury, sportu oraz nowych technologii.

 

 

 

 

WIZYTA STUDYJNA WE WŁOSZECH
Padwa, grudzień 2019

Marysia, która we wrześniu pełniła rolę przewodnika naszych gości, dwa miesiące później wzięła udział w wizycie studyjnej w Padwie, podczas której przyglądała się pracy organizacji pozarządowych z Padwy i okolic. Spotkanie to zaowocowało nawiązaniem współpracy z nowymi organizacjami.

 

 

 

 

WIZYTA STUDYJNA W KENII
Nairobi, luty 2020

Ostatnią wizyta, którą udało nam się zrealizować przed wybuchem pandemii była wizyta robocza w Nairobi, którą przygotowała organizacja EmpServ, której działalność skupia się na wspieraniu młodzieży mieszkającej w nieformalnych osiedlach. Tematem przewodnim wizyty była przedsiębiorczość i umiejętności komputerowe jako droga wyjścia z ubóstwa. Plany współpracy z organizacjami z Kenii muszą jednak poczekać na koniec pandemii.

 

 

WIZYTA STUDYJNA W HISZPANII
Sewilla, czerwiec 2021

Wizytę studyjną, która miała odbyć się marcu 2020 udało nam się zorganizować dopiero 15 miesięcy później ze względu na ograniczenia związane z pandemią. Bartek i Ada spędzili siedem dni w Sevilli w agencji artystycznej Marmaduke przygotowując festiwal muzyczny i odwiedzając organizacje pozarządowe działające w obszarze kultury i sztuki.

 

 

 

WIZYTA STUDYJNA W GHANIE
Accra, sierpień 2021

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to w sierpniu 2021 roku nasz wolontariusz spędzi 20 dni w stolicy Ghany pracując w fundacji iSpace dzieląc się doświadczeniami z zakresu wspierania przedsiębiorczości młodzieży i roli kompetencji cyfrowych jako kluczowych na rynku pracy.

SEMINARIUM KOŃCOWE
Padwa, wrzesień 2021

Podsumowanie projektu i prezentacja rezultatów projektu odbędzie się w połowie września tego roku (o ile do tego czasu nie pojawią się nowe ograniczenia w podróżowaniu po Europie).

Kontakt

Stowarzyszenie Wspierania Działań Młodzieży CZ-ART
ul. Poselska 28, 42-200 Częstochowa, Polska

info: [email protected]

NIP 949-21-45-802 KRS 0000356506
REGON 241600070

Millennium Bank
IBAN PL21 1160 2202 0000 0001 6547 3405
SWIFT BIGBPLPW