Rezultaty projektu – Stowarzyszenie Wspierania Młodzieży CZ-ART

Diable en soc d'aquest ball, diable en soc i en seré, més m'estimo ser diable que aprenent de botifler!

Wpis Rezultaty projektu

KURS ONLINE

Kurs na platformie YEDU.EU jest skierowany do osób pracujących z młodzieżą w obszarze kultury, sportu oraz edukacji pozaformalnej, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat wspierania młodych ludzi w realizacji ich pomysłów na inicjatywy społeczne, kulturalne czy sportowe. Cztery moduły zawierające ponad 2 godziny nagrań zrealizowanych w Europie i Afryce poprowadzą cię przez najważniejsze aspekty pracy z młodzieżą, tj. aktywne uczestnictwo, wykluczenie społeczne i zrównoważony rozwój.

Kurs skierowany jest przede wszystkim do osób zajmujących się wspieraniem młodzieży w organizacjach pozarządowych oraz instytucjach publicznych (opiekunów, tutorów, liderów społeczności lokalnych). Jest również odpowiedni dla nauczycieli realizujących wymiany szkolne oraz młodych ludzi planujących realizować swoje pierwsze działania społeczne.

Osoby, które ukończą kurs otrzymają certyfikat.

ROZPOCZNIJ KURS

STRESZCZENIE KURSU
Moduł 1 – aktywne uczestnictwo młodzieży
W tym module zdefiniujemy grupę docelową naszych działań, ich motywację i potrzeby. Skupimy się także na tym jak przekonać młodych do podjęcia działania i co zrobić, żeby miało dla nich znaczenie.

Moduł 2 – integracja społeczna
Moduł trzeci to wprowadzenie do zapobiegania wykluczeniu społecznemu, przełamywania oporów i budowania zaufania. Skupimy się na przeszkodach, które stoją na drodze młodzieży do bycia pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego.

Moduł 3 – zarządzanie projektem
Jest to najbardziej praktyczny ze wszystkich modułów. Otrzymasz wiele wskazówek od praktyków pracy z młodzieżą, które będziesz mógł od razu wprowadzić w życie. Poprowadzimy Cię od pomysłu do ewaluacji.

Moduł 4 – zrównoważony rozwój
Moduł ten jest wprowadzeniem do kwestii zrównoważonego rozwoju inicjatyw młodzieżowych oraz ich trwałości z wykorzystaniem wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Będzie o tym jak sprawić, żeby projekt nie zakończył się po pierwszej edycji oraz jak sprawić by stał się przyszłym miejscem pracy.

EKSPERCI
Tym co wyróżnia nasz kurs na tle innych kursów o podobnej tematyce to uzyskania praktycznych wskazówek oraz opinii tak szerokiego grona ekspertów pracujących w różnych krajach, w różnych sektorach oraz z innymi grupami docelowymi. To co ich łączy to angażowanie młodych ludzi w działania na rzecz innych. Za koordynację kursu odpowiedzialni są: Jan Brozynski (Stowarzyszenie CZ-ART), Silvia Anastasia (USMA) oraz Anna Schena (Glocal Factory).

W czterech modułach kursu znajdują się wypowiedzi następujących osób:

  • Anna De Vita (Anffas Pordenone, Włochy),
  • Adam Florczyk (Festival Czytaj!, Polska),
  • Giulia Zanchetta oraz Giuliano Zanin (L’Associazione Culturale Musicale di Bertiolo “Filarmonica La Prime Lûs 1812”, Włochy),
  • Manuela Tassile (Gruppo Teatrale Flumignano Giovane, Włochy),
  • Paweł Bilski (Fundacja Oczami Brata, Polska),
  • Some D. Olivier, Nombre Gervais oraz Koumare Souleymane (Association Siraba, Burkina Faso),
  • Elisa Bertamé, Valentina Mericio, Rita Bertamé oraz Chiara Tommasini(„Smile… the movie”, Włochy),
  • Daniele Foroni (UAU Festival, Włochy),
  • Paola Zermian (Włochy)
  • Phyllis Kamau i Felistus Nashipae (EmpServe, Kenia)
  • Gianpaolo Peccolo (USMA, Włopchy)
  • Stefano Stantuz (Kioene Pallavolo Padova, Włochy)
  • Philip Gideon Aye (iSpace, Ghana)
  • Ivan Pivotti i Caterina Amicucci (Marmaduke, Hiszpania)

APLIKACJA

Projekty młodzieżowe to źródło świetnej zabawy i niepowtarzalnych doświadczeń edukacyjnych. Przy odpowiednim wsparciu ze strony tutora udział w projekcie młodzieżowym może zmienić życie zarówno młodych ludzi, jak i ich lokalnych społeczności. Stworzyliśmy YEDU APP, aby zapewnić osobom koordynującym projekty młodzieżowe narzędzie do dzielenia się informacjami, monitorowania postępów projektu i przechowywania wszystkich istotnych informacji w jednym miejscu.

POZNAJ YEDU APP

Nasza aplikacja jest aplikacją internetową, a nie natywną aplikacją mobilną. Aplikacje internetowe nie są prawdziwymi aplikacjami; tak naprawdę są to strony internetowe, które pod wieloma względami wyglądają i działają jak aplikacje natywne, ale nie są zaimplementowane jako takie. W ten sposób możesz go używać w przeglądarce na komputerze, a także na telefonie i tablecie.

Jak dodać aplikację do ekranu domowego na telefonie komórkowym lub tablecie?

Otwórz app.yedu.eu na twoim telefonie lub tablecie, dotknij przycisku menu, a następnie dotknij „Dodaj do ekranu głównego”. Będziesz mógł edytować nazwę skrótu, a Android/iOS doda ikonę do ekranu głównego.

KOMPENDIUM

 

PANELE INFORMACYJNE

Kontakt

Stowarzyszenie Wspierania Działań Młodzieży CZ-ART
ul. Poselska 28, 42-202 Częstochowa, Polska

info: [email protected]

NIP 949-21-45-802 KRS 0000356506
REGON 241600070

Bank BNP Paribas

IBAN PL19 1600 1462 1737 5401 4000 0001 (PLN)

IBAN PL89 1600 1462 1737 5401 4000 0002 (EUR)