Jak wyjechać? – Stowarzyszenie Wspierania Młodzieży CZ-ART

Diable en soc d'aquest ball, diable en soc i en seré, més m'estimo ser diable que aprenent de botifler!

Wpis Jak wyjechać?

1_zglos sie

Na początek daj nam znać o sobie. Przed wszystko stawiamy sobie kontakt osobisty. Kiedy się poznamy, łatwiej będzie nam współpracować. Chętnie odpowiemy na pytania, które pojawią się w trakcie lektury informacji zawartych na stronie. Dodatkowo, opowiemy Ci kilka ciekawych historii z projektów już zrealizowanych, żeby pokazać jak różnorodna może być praca na EVSie. Na maile czekamy pod adresem [email protected].

2_znajdz projekt

Wyszukaj projekt, który Cię interesuje. Pracować w ramach Wolontariatu Europejskiego możesz jedynie w akredytowanych organizacjach goszczących. Wszystkie takie organizacje znajdują się w europejskiej bazie danych organizacji akredytowanych.

www.evsdatabase.eu

Możesz skontaktować się z wybranymi organizacjami i spytać o możliwości wzięcia udziału w projekcie Wolontariatu Europejskiego. Musisz przekonać organizację goszczącą, że będziesz doskonałym wolontariuszem. Wyślij wymaganą dokumentację (zazwyczaj jest to CV oraz list motywacyjny) i czekaj na odpowiedź. Jeśli będzie odmowna, nie poddawaj się. Znajdź inną organizację i spróbuj jeszcze raz. Wytrwałość to jedna z cech bardzo pożądanych u kandydatów na wolontariuszy. Na początek zapytaj nas, bo często mamy gotowe oferty pracy w naszych organizacjach partnerskich. Informacji o wolnych projektach szukaj w zakładce „Wolne projekty”.

3_formalności

Zostałeś wybrany przez organizację goszczącą? Teraz przyszedł czas na wypełnienie wniosku. Stowarzyszenie CZ-ART i organizacja goszcząca przygotują teraz wniosek, który złożymy przed jednym z trzech terminów składania wniosków – w lutym, maju lub październiku. Pamiętaj, że od terminu złożenia wniosku do rozpoczęcia projektu muszą upłynąć minimum 3 miesiące. Przykład: Składamy wniosek 1 lutego – projekt może rozpocząć się najwcześniej w maju.

4_decyzja

Decyzję o dofinansowaniu projektów Wolontariatu Europejskiego podejmuje komitet ewaluacyjny Programu „Młodzież w Działaniu” w kraju, w którym wniosek został złożony. Następuję to nie później niż dwa miesiące po terminie złożenia wniosku. W Polskiej Narodowej Agencji decyzję komitetu ewaluacyjnego zatwierdza zarząd Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, a następnie informuje o tym obie organizacje. Jeśli Twój projekt uzyskał ocenę pozytywną, możesz już przygotowywać się do wyjazdu!

5_przygotuj się

Od momentu zakwalifikowania do chwili wyjazdu zostanie co najmniej 6 tygodni. Ten czas potrzebny jest na załatwienie wszelkich formalności, czyli na podpisanie umowy o realizacji projektu, wyrobienie paszportu, wizy, itp. Przed wyjazdem zorganizujemy szkolenie informacyjne, podczas którego otrzymasz informacyjną wyprawkę. Pomoże ci ona przygotować się do pobytu za granicą.Zostaniesz także ubezpieczony na czas trwania pracy.

6_praca

Przed wyjazdem będziemy życzyć Ci dużo sukcesów, ale to nie koniec przygody z nami. Od momentu wyjazdu, aż do powrotu będziemy z Tobą w w kontakcie, żeby wiedzieć czy wszystko jest w porządku. Jeśli działoby się coś niedobrego, jesteśmy do Twojej dyspozycji. A kiedy wrócisz, podsumujemy Twój pobyt i pomożemy Ci wykorzystać umiejętności zdobyte podczas Wolontariatu Europejskiego.

Kontakt

Stowarzyszenie Wspierania Działań Młodzieży CZ-ART
ul. Poselska 28, 42-200 Częstochowa, Polska

info: [email protected]

NIP 949-21-45-802 KRS 0000356506
REGON 241600070

Millennium Bank
IBAN PL21 1160 2202 0000 0001 6547 3405
SWIFT BIGBPLPW